ÜST YÖNETİM

Gökhan ELİBOL

Gökhan ELİBOL

Genel Müdür Vekili

Erzincan doğumlu olan Gökhan Elibol, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuş sonrasında Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenimini tamamlamıştır. Maliye Bakanlığı bünyesinde Vergi Müfettişi olarak iş hayatına başlayan Elibol, kariyerine BDDK bünyesinde Bankalar Yeminli Murakıbı olarak devam etmiştir. BDDK bünyesinde geçen 10 yıllık görev süresince başta büyük ölçekli mevduat bankaları olmak üzere, mevduat, katılım ve yatırım bankalarında ve birçok finansal kuruluşta risk yönetimi, mali bünye ve finans denetimlerinde bulunmuş, yurtiçi ve yurtdışı birçok organizasyonda Kurumunu temsil etmiş ve mevzuat düzenlemelerinin içerisinde aktif olarak yer almıştır. 2016 yılında Takas İstanbul bünyesinde Piyasalar ve Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Gökhan Elibol, Nisan 2019 tarihinden bu yana İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.’ de Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Serkan AŞKAR

Serkan AŞKAR

Genel Müdür Yardımcısı

1975 Viranşehir doğumlu olan Serkan Aşkar, lise eğitimini 1993 yılında Eskişehir Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimini ise 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Lisansüstü eğitimini 2001 yılında University of Massachusetts, Amherst’te Elektrik ve Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği alanında yapmıştır. 2006 yılında University of Massachusetts’te İşletme yüksek lisans eğitimini yapmış olan Serkan Aşkar, aynı yıl University of Massachusetts’te Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği alanında doktorasını tamamlamıştır. 2007-2011 yılları arasında Merrill Lynch Yatırım Bankası, 2011-2012 yılları arasında UBS Menkul Değerler, 2012-2013 yılları arasında UBS Investment Bank’ta trader olarak görev yapmıştır. 2013-2015 yılları arasında Fokus Portföy Yönetimi A.Ş.’de portföy yöneticisi ve 2015-2019 yılları arasında Akbank T.A.Ş.’de Hazine İş Birimi ve Risk Yönetimi Başkanlığı’nda görev almıştır. 3 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.’ye atanan Serkan Aşkar, 19 Ağustos 2019 tarihinden itibaren merkezi karşı taraf ve mali hizmetlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Taşkın ÖKER

Taşkın ÖKER

Genel Müdür Yardımcısı

1976 Ankara doğumlu olan Taşkın ÖKER lisans eğitimini 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Finans sektörü Bilgi Teknolojileri dünyasında 22 yıllık tecrübesi vardır. 1998-2000 yılları arasında Siemens Business Services firmasında iş hayatına başlamıştır. İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş’de 01 Haziran 2001 tarihinde göreve başlayan Taşkın ÖKER, farklı dönemlerde sırasıyla Sistem Yöneticisi, Proje Yöneticisi, Network ve Siber Güvenlik Ekip Yönetmeni, BT Altyapı ve Operasyon Müdürü ve BT Altyapı ve Operasyon Direktörü görevlerini icra etmiştir. Takasbank çatısı altında çalışma gruplarında birçok projede aktif olarak görev almış ve projeleri yönetmiş olan Taşkın Öker, son olarak 30 Ekim 2020 tarihinden itibaren Takasbank Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.