ÜST YÖNETİM

Mahmut KAYACIK

Mahmut KAYACIK

Genel Müdür/Yönetim Kurulu Üyesi

1976 Muğla doğumlu olan Mahmut Kayacık, lise eğitimini dereceyle 1994 yılında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, lisans eğitimini ise 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Lisansüstü eğitimini 2002 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası İktisat alanında “Opsiyon Piyasası ve Opsiyon Piyasasının Hedging Amaçlı Kullanımı” başlıklı teziyle tamamlayan Mahmut Kayacık, 1999-2002 yılları arasında Taç Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nde Finansal Analist olarak sermaye piyasalarında çalışma hayatına atılmıştır. 2003 yılından itibaren Yıldız Holding A.Ş. bünyesinde sermaye piyasalarına yönelik faaliyetlerini sürdüren ve Fon-Portföy Yönetimi ile Kurumsal Finansman alanlarında çalışan Mahmut Kayacık önemli halka arz, birleşme ve satın alma işlemlerine liderlik etmiştir. Bu süreçte gayrimenkul yatırım ortaklığı ve çeşitli işletmecilik şirketlerinde Koordinatör ve Genel Müdür olarak çalışmalarını sürdüren Mahmut Kayacık 2016 yılı Nisan ayında Takasbank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak olarak atanmıştır. Mahmut Kayacık ayrıca Türkiye’nin pamuk üzerine ilk lisanslı deposu olan Ege Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.’de (ELİDAŞ) Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Gökhan ELİBOL

Gökhan ELİBOL

Genel Müdür Yardımcısı

1983 Erzincan doğumlu olan Gökhan Elibol, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuş ve halihazırda Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenimine devam etmektedir. Maliye Bakanlığı bünyesinde Vergi Müfettişi olarak iş hayatına başlayan Sn. Elibol, kariyerine BDDK bünyesinde Bankalar Yeminli Murakıbı olarak devam etmiştir. BDDK bünyesinde geçen 10 yıllık görev süresince başta büyük ölçekli mevduat bankaları olmak üzere, mevduat, katılım ve yatırım bankalarında ve birçok finansal kuruluşta risk yönetimi, mali bünye ve finans denetimlerinde bulunmuş, yurtiçi ve yurtdışı birçok organizasyonda Kurumunu temsil etmiş ve mevzuat düzenlemelerinin içerisinde aktif olarak yer almıştır. 2016 yılından bu yana Takas İstanbul bünyesinde piyasalar ve operasyondan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

​Ekrem ARIKAN

​Ekrem ARIKAN

Genel Müdür Yardımcısı

1974 yılında Sivas’ta doğan Arıkan, evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce, Almanca ve başlangıç seviyesinde Arapça bilmektedir. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Yeditepe Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı (MBA) bölümlerinden mezundur. 1997 yılında çalışma hayatına başladı. Arıkan, 1998’de Microsoft'ta Destek Mühendisi, 1999’da Program Uzmanı, 2000 yılından itibaren ise Microsoft Windows Uluslararası Ürün Geliştirme Grubunda Program Yöneticisi olarak çalışma hayatına devam etti. 2006 yılına kadar Microsoft'ta birçok ürünün geliştirilmesinde ve uluslararası projede görev aldı. 2007'de Ziraat Bankası'nın teknoloji şirketi Fintek Finansal Teknoloji Hizmetleri A.Ş.'de (Ziraat Teknoloji A.Ş.) BT Mimarisi Müdürü olarak çalışmaya başladı. Sonrasında Proje Yönetim Ofisi Müdürü olarak bankacılık teknolojileri alanında birçok projenin yürütülmesini koordine etti. Ardından BT Güvenlik Müdürü olarak bilgi teknolojileri güvenlik ve risk yönetimi konularından sorumlu oldu. Daha sonra Kurumsal Gelişim Direktörü olarak atandı ve Bilgi Güvenliği, Kalite ve Risk Yönetimi, İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetlerini yönetti. 2014 yılından itibaren Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş.'de Bilgi Teknolojileri, Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezi, İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetlerinden sorumlu Grup Müdürü olarak görev yaptı. 2015 yılı Mayıs ayından itibaren yeni kurulmakta olan Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.'de (Enerji Borsası) Başkan Danışmanı olarak başladıktan sonra Strateji Geliştirme Direktörü olarak atandı. Şirketin ilk kuruluş ve yapılanmasında bulunarak piyasa işletim faaliyetlerine geçişle birlikte Şeffaflık Platformu’nun açılması gibi birçok yeni projenin geliştirilmesinde rol aldı. Haziran 2016’dan itibaren Takasbank Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.