ÜST YÖNETİM

Avşar R. SUNGURLU

Avşar R. SUNGURLU

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

1968 yılı Gümüşhane doğumlu olan Avşar SUNGURLU, liseyi Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. 1990 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Havacılık Mühendisliğinden mezun olup, aynı bölümde 1993 yılında yüksek lisans derecesini almıştır. 1995 yılında New York’ta Long Island Üniversitesi’nde İş İdaresi yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Bir süre Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayii’nde (TAI) tasarım mühendisi olarak çalıştıktan sonra 1997 yılında İnter Yatırım’da araştırma uzmanı olarak finans sektöründeki kariyerine başlamıştır. 2003-2015 yılları arasında Bizim Menkul Değerler’de çalışan SUNGURLU, 2017 yılına kadar Bizim Portföy Yönetimi Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür. Bu tarihten sonra Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış, Albaraka Tech ve Albaraka Kültür Sanat A.Ş. yönetim kurulu üyeliklerinde bulunmuştur. Takasbank Genel Müdürü SUNGURLU, 28 Mart 2022 tarihinde Takasbank Yönetim Kurulu Üyeliği'ne atanmıştır.

Gökhan ELİBOL

Gökhan ELİBOL

Genel Müdür Yardımcısı

Erzincan doğumlu olan Gökhan ELİBOL, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuş sonrasında Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenimini tamamlamıştır. Maliye Bakanlığı bünyesinde Vergi Müfettişi olarak iş hayatına başlayan ELİBOL, kariyerine BDDK bünyesinde Bankalar Yeminli Murakıbı olarak devam etmiştir. BDDK bünyesinde geçen 10 yıllık görev süresince başta büyük ölçekli mevduat bankaları olmak üzere, mevduat, katılım ve yatırım bankalarında ve birçok finansal kuruluşta risk yönetimi, mali bünye ve finans denetimlerinde bulunmuş, yurtiçi ve yurtdışı birçok organizasyonda Kurumunu temsil etmiş ve mevzuat düzenlemelerinin içerisinde aktif olarak yer almıştır. 2016 yılında Takas İstanbul bünyesinde Piyasalar ve Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Gökhan ELİBOL, Nisan 2019 – Mart 2021 tarihleri arasında vekaleten İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.’ de Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Taşkın ÖKER

Taşkın ÖKER

Genel Müdür Yardımcısı

1976 Ankara doğumlu olan Taşkın ÖKER lisans eğitimini 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Finans sektörü Bilgi Teknolojileri dünyasında 22 yıllık tecrübesi vardır. 1998-2000 yılları arasında Siemens Business Services firmasında iş hayatına başlamıştır. İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş’de 01 Haziran 2001 tarihinde göreve başlayan Taşkın ÖKER, farklı dönemlerde sırasıyla Sistem Yöneticisi, Proje Yöneticisi, Network ve Siber Güvenlik Ekip Yönetmeni, BT Altyapı ve Operasyon Müdürü ve BT Altyapı ve Operasyon Direktörü görevlerini icra etmiştir. Takasbank çatısı altında çalışma gruplarında birçok projede aktif olarak görev almış ve projeleri yönetmiş olan Taşkın ÖKER, son olarak 30 Ekim 2020 tarihinden itibaren Takasbank Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Murat GÖRGÜN

Murat GÖRGÜN

Genel Müdür Yardımcısı

1973 Ankara doğumlu olan Murat GÖRGÜN, lisans eğitimini 1995 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünde, lisansüstü eğitimini ise 2011 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü, Bankacılık Bölümünde tamamlamıştır. Bankacılığa 1997 yılında Sümerbank’ta başlayan GÖRGÜN, 1999-2000 yılları arasında Etibank Teftiş Kurulunda görev yapmıştır. 2001 yılında Takasbank Teftiş Kurulu Başkanlığında göreve başlayan GÖRGÜN, 2009-2011 yılları arasında Risk Yönetimi Müdürü, 2011-2021 yılları arasında ise Mali Hizmetler ve Raporlama Bölümünde Direktör olarak görev yapmıştır. 7 Mayıs 2021 tarihinde Merkezi Karşı Taraf ve Mali Hizmetlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına atanan GÖRGÜN, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik belgesine sahip olup evli ve 2 çocuk babasıdır.