GÜVENLİĞİNİZ İÇİN

Parolalar Kişisel bilgilerdir, parolalar paylaşmamalı, yazılı olarak görünür yerlerde saklamamalı, belirli aralıklarla belirli kurallar çerçevesinde yenilenmelidir. 
 
Parolalarınızın ele geçirildiğini düşünüyorsanız, ivedilikle parolanızı değiştirmelisiniz.  
 
Kendini bankamız çalışanı veya emniyet görevlisi olarak tanıtan üçüncü şahıslarla güvenliğiniz açısından kişisel ve finansal bilgilerinizi kesinlikle paylaşmayınız.
 
İnternet tarayıcınızın son sürüme güncellenmiş olduğundan emin olunuz. Lisanslı işletim sistemi ve programlar kullanınız, işletim sisteminizi ve programlarınızı sürekli güncelleyiniz.
 
Antivirüs, anti spyware ve kişisel firewall gibi koruma kalkanları kullanmaya özen gösteriniz. 
 
Bankamıza ait mobil uygulamalar olan, TAKASBANK BES, TAKASBANK TEFAS, TAPUTAKAS ve TAŞITTAKAS gibi uygulamaları sadece resmi uygulama mağazalarından (Google Play, Apple Store gibi) indiriniz. Resmi olmayan uygulama mağazalarından veya internet sitelerinden indireceğiniz uygulamalar nedeniyle telefonunuza virüs bulaşabilir. Ayrıca, telefon rehberiniz, size gelen SMS’ler ve bankacılık bilgileriniz ele geçirilebilir.
 
İnternet kafe gibi ortak kullanılan bilgisayarlardan bankacılık işlemleri yapmayınız.
 
Güncel cep telefonu numaranızın Bankamız sisteminde kayıtlı olmasına özen gösteriniz.
 
Güvenlik açısından sakıncaları nedeniyle kişisel bilgilerinizi ve/veya parolanız bildiren/isteyen e-postaları cevaplamayınız, içeriğinde belirtilen linkleri/yönlendirmeleri kullanmayınız. 
 
Takasbank’ın sunduğu online işlem menülerine sadece www.takasbank.com.tr web sitesi içinden ulaşınız.
 
Online menüden çıkmak için mutlaka "ÇIKIŞ" butonunu kullanınız.
 
Şüphelendiğiniz dolandırıcılık sahtecilik gibi vakalarda Takasbank’ın Üye Hizmet ve Destek Ekibi ile irtibat kurmalısınız.
 
Banka müşterilerin aktivitelerinin kaydının tutulduğunu haberdar eder.