TEFAS Bilgilendirme Platformu İngilizce İnternet Sitesi Hizmetinizde

Takasbank tarafından kurulan ve işletilen TEFAS fon bilgilendirme platformu sayesinde, menkul kıymet ve emeklilik yatırım fonlarına ilişkin bilgilere tek bir noktadan herhangi bir maliyete katlanmaksızın ulaşılması sağlanabilmektedir. Bu amaçla TEFAS fon bilgilendirme platformunun gerek teknolojik gelişmelere uyum kapsamında gerekse üye kuruluşlardan ve yatırımcılardan gelen öneri ve talepler doğrultusunda Takasbank ihtiyaç duyulan çalışmaları yapmaktadır.

Bunun yanısıra, T.C. Cumhurbaşkanlığı 2019 Yıllık Programında yer alan “TEFAS’ın yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından kullanımının teşvik edilmesine ilişkin mevzuat ve altyapı çalışmalarının yürütülmesi” konulu 217. tedbir maddesi uyarınca Takasbank olarak çalışmalarımız hızla devam etmektedir.

Söz konusu çalışmalar kapsamında, TEFAS İngilizce web sitesi 11.03.2019 Pazartesi günü itibarıyla hizmet vermeye başlamıştır. TEFAS fon bilgilendirme platformu ingilizce web sitesi sayesinde menkul kıymet ve emeklilik yatırım fonlarına ait genel bilgilere, fonların portföy dağılımlarına, fiyatlarına, getirilerine ve diğer temel verilerine ingilizce olarak ulaşılabilmektedir. İngilizce web sitesine www.tefas.gov.tr ve www.fundturkey.com.tr adreslerinden erişim sağlanabilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.