Taşıt Takas e-Devlet’te

Bankamız ile Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği ortak çalışmasıyla uygulamaya alınan ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulan, araç mülkiyetinin ve satış bedelinin eş zamanlı el değiştirmesi esnasında ortaya çıkabilecek risklerin önlenmesi amacıyla hayata geçirilen Taşıt Takas, tüm geliştirmelerini tamamlayarak e-Devlet entegrasyonunu gerçekleştirmiştir.

İnternet sitesi ve mobil uygulama üzerinden taşıt alış ve satış işlemlerinin gerçekleştirildiği Taşıt Takas, e-Devlet kapısının da eklenmesiyle birlikte hizmet sunduğu kanal sayısını artırmıştır. Takasbank’ın Taşıt Takas hizmetini e-Devlet bünyesinden ulaşılabilir hale getirerek, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. eliyle 62 milyona yakın kullanıcıya, 1.000 kurum üzerinden verilen 7.146 hizmete bir yenisini daha eklenmiştir.

Taşıt Takas’ın e-Devlet entegrasyonu süresince bizlere paydaşlık eden, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, T.C. Ticaret Bakanlığı’na, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’ne, Türkiye Noterler Birliği’ne ve Türksat A.Ş.’ye katkılarından dolayı teşekkür eder, hizmetimizdeki önemli gelişmeyi kamuoyunun bilgisine arz ederiz.

Saygılarımızla