Tapu Takas Şimdi e-Devlet’te

Bankamız tarafından geliştirilen, gayrimenkul alım ve satımında tarafları koruma altına alan Tapu Takas Sistemi’ne e-Devlet sistemi üzerinden de giriş sağlanabilecek olup, bugüne kadar internet sitesi ve mobil uygulama üzerinden gayrimenkul alış ve satış işlemlerinin gerçekleştirildiği Tapu Takas, e-Devlet kapısının da eklenmesiyle birlikte çoklu kanal yapısına geçmiş bulunmaktadır.

E-Devlet entegrasyon süreci ile ilgili olarak 2022 yılına kadar Tapu Takas hizmetimiz internet sitesi ve mobil uygulamamız üzerinden vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuş, 22 Aralık 2022 tarihinden itibaren bu hizmete ulaşmak için, 62 milyona yakın kullanıcısı olan e-Devlet kapısı da eklenerek çok daha geniş kitlelere güvenilir bir erişim sağlanmıştır.

Takasbank’ın Tapu Takas hizmetini e-Devlet bünyesinden ulaşılabilir hale getirerek, Türkiye Cumhuriyeti Dijital Dönüşüm Ofisi ve Türksat eliyle 62 milyona yakın kullanıcıya, 942 kurum üzerinden verilen 6.735 hizmete bir yenisini daha eklemiş bulunmaktayız.

Tapu Takas’ın e-Devlet entegrasyonu süresince bizlere paydaşlık eden, başta T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na, Türkiye Cumhuriyeti Dijital Dönüşüm Ofisi’ne, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne ve Türksat A.Ş.’ye katkılarından dolayı teşekkür eder, hizmetimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla