Borsa İstanbul Grubu, Deprem Bölgesine Yardımlarına Devam Ediyor

Deprem sonrası hemen harekete geçen Borsa İstanbul Grubu, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay illerine; AFAD ile koordinasyon halinde, deprem bölgesinden gelen talepler doğrultusunda, 5 tırlık yardım ile arama kurtarma çalışmaları için jeneratör ve kesici-delici hiltilerden ve depremzedelerin ısınma ihtiyaçları için elektrikli ve tüplü ısıtıcılardan oluşan 3 tırlık araç ve gereci 2 gün içinde ulaştırdı.

Yardımlar, depremlerde en büyük yıkımın gerçekleştiği Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay illerinde Borsa İstanbul Grubu çalışanları tarafından, AFAD Deprem Koordinasyon kriz yönetim merkezlerine teslim edilmişti. Ayrıca, bazı çalışanlarımız deprem bölgelerinde gönüllü olarak çalışmalara katkı vermişlerdi.

Borsa İstanbul Grubu, Şubat ayı sonunda Kahramanmaraş ve Adıyaman illerimizde çadır ve konteyner kentlerde çamaşırhaneler kurulması için 200 adet çamaşır makinesi ve 200 adet kurutma makinesinden oluşan beyaz eşya yardımını sözkonusu illerin AFAD Koordinasyon merkezlerine bizzat yerinde teslim etmiştir.

Grubumuz en son olarak Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Gaziantep (Islahiye ve Nurdağı ilçeleri) ve Osmaniye illerimizdeki depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere AFAD ile koordinasyon ve işbirliği içinde temel ihtiyaç kalemleri olan klima, su, et, gıda ve hijyen kolileri, çocuklar için giysi ve bisikletlerden oluşan yardımları, bizzat grubumuz çalışanları tarafından ilgili illerin AFAD depolarına teslim etmiştir.

Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza tekrar Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.